NÁŠ PŘÍSTUP
EBOOK
SLUŽBY A CENÍK
REFERENCE
BLOG
KONTAKTUJTE NÁS

Byznys mladé netáhne

adminAFI

15.4.2016

Nedávno zveřejněný graf Ministerstva průmyslu a obchodu ukazuje upadající zájem mladých ve věku 18-30 let vrhnout se do vlastního podnikání. I když meziroční pokles za poslední období není příliš dramatický, při skokovém srovnání let 2005 a 2015 je procentuální pokles z celkového počtu podnikatelů celých 7,24%. To je nelichotivý trend a špatné vysvědčení zejména pro stát a jeho politiku podpory podnikání. Ale je to opravdu tak?

b2

Prvním faktorem, který vstupuje do měření a není na první pohled viditelný, je rozdílná porodnost ve srovnávaném období. Populační křivka jde směrem dolů. Pokud je tedy ve zkoumaném věkovém období celkově méně lidí, odpovídá tomu i poměr úbytku.

Dále graf neobsahuje informaci, že se jedná pouze o OSVČ. Vůbec tedy nezohledňuje mladé lidi, kteří si založili s.r.o., nebo jinou právnickou osobu. Po změnách v legislativě, kdy je založení společnosti jednodušší a levnější než dříve, může být i tento faktor důvodem neobjektivnosti tvrzení, že byznys mladé netáhne.

Naopak. Máme pocit, že byznys mladé táhne víc a víc a neustále slyšíme zajímavé nápady a byznys plány. Nenechte si namluvit, že je lepší najít si zaměstnání, které Vám přinese jistoty do konce života. Bullshit! To platilo možná u našich rodičů. Korporace se Vás dost možná zbaví dřív, než prokouknete jejich strategii točit do nekonečna mladé lidi a absolventy za málo peněz.

I když to nemáme přesně změřeno a nejsme příznivci konspiračních teorií – pokles ve skutečnosti možná vůbec nenastal a pokud ano, tak zanedbatelný! Víme totiž, že spousta mladých lidí, co by dříve začala jako OSVČ, si v předchozích letech založila s.r.o.

Byznys mladé táhne! Pojďme ho rozjet spolu.

Pojďme se pobavit

PETR TRÁVNÍČEK
CEO

+420 773 577 473
info@afinea.cz

AFINEA s.r.o.

Údolní 5, Brno,
602 00

IČ: 29299896
DIČ: CZ29299896

    Napište nám