NÁŠ PŘÍSTUP
EBOOK
SLUŽBY A CENÍK
REFERENCE
BLOG
KONTAKTUJTE NÁS

Zdanění příjmu z Airbnb a UBER

adminAFI

26.7.2018

Uvažujete, že budete pronajímat svou nemovitost prostřednictvím Airbnb, nebo vozit lidi prostřednictvím aplikace UBER? Doporučujeme nepodcenit vyplývající daňové povinnosti.

Příjmy fyzických osob z poskytování služeb prostřednictvím internetových platforem naplňující veškeré znaky podnikání, podléhají tak dani z příjmů fyzických osob jako příjmy ze samostatné činnosti. Toto musí být předmětem daňového přiznání k dani z příjmu.

Ale to není všechno.

Internetové platformy (Airbnb, Uber a další) se pro účely DPH považují jako osoby neusazené v tuzemsku. Poskytovatelé služeb využívající tyto platformy ke své činnosti, mají povinnost přiznat DPH z takto přijaté služby.

Jedná se o poskytnutí služby prostřednictvím online platformy, za kterou se účtuje servisní poplatek, a právě z této služby musí příjemci (např. poskytovatelé ubytování nebo přepravy osob) uhradit DPH v tuzemsku.

Pokud tito příjemci služeb od platforem dosud nejsou registrováni jako plátci DPH, jsou povinni se registrovat z důvodu přijetí této služby jako tzv. identifikovaná osoba.

Pojďme se pobavit

PETR TRÁVNÍČEK
CEO

+420 773 577 473
info@afinea.cz

AFINEA s.r.o.

Údolní 5, Brno,
602 00

IČ: 29299896
DIČ: CZ29299896

    Napište nám